8 tipov ako nájsť správny pozemok

Podporou vášho rozhodnutia dobrým prieskumom si  môžete zaistiť, že kupujete správny pozemok, ktorý spĺňa všetky vaše potreby a vyhnete sa akýmkoľvek nákladným prekvapeniam.

1 Lokalita

Zoberte do úvahy vzdialenosť pozemku k občianskej vybavenosti ako sú:

    • obchody
    • školy
    • nemocnice
    • parky
    • verejná doprava

Vybavenosť danej lokality a dostupnosť služieb zaistia, že vaše investície v dlhodobom horizonte pravdepodobne prinesú lepšie výnosy.

2 Územie

Na kontrolnom zozname si môžete odškrtnúť všetko, ale ak sa váš pozemok nachádza v lesnom prostredí alebo v záplavovej zóne, znamená to určité riziká. Overte si u odborníka na pozemky (napríklad u nás) riziko požiaru a povodní, zloženie podložia a ďalšie faktory, ktoré so sebou prinášajú zvýšenie nákladov na stavbu a ovplyvnia váš rozpočet.

3 Inžinierske siete

Uistite sa, že ste si vedomí dostupnosti inžinierskych sietí, ako sú elektrina, plyn, internet, voda a kanalizácia k pozemok. Zistite, či sú tieto siete v danej lokalite už vybudované. Ak nie sú, zistite si náklady na ich privedenie k pozemku a započítajte ich do svojho rozpočtu.

4 Orientácia pozemku – svetové strany

Stavba domu, ktorý je energeticky účinný, bude prínosom pre vaše konečné náklady i planétu. Tu sa oplatí venovať pozornosť orientácii pozemku, ktorý kupujete. Severná orientácia zaistí, aby mal dom v zime dostatok prirodzeného svetla a tepla, a zároveň ho v horúcich mesiacoch roka ochráni pred nadmerným teplom. Postavenie domu s optimálnou orientáciou spravidla prinesie z dlhodobého hľadiska značné úspory na účtoch za energie.

5 Veľkosť a tvar

Dizajn vášho domu bude do značnej miery závisieť od veľkosti a tvaru pozemku, ktorý si kúpite. Kúpa obdĺžnikového tvaru pozemku je obľúbenou voľbou predovšetkým pri ďalšom predaji. Pred kúpou si premyslite, čo máte v pláne s pozemkom. Chcete ho rozdeliť? Vyhovujú rozmery pozemku vašim plánom? Vedieť tieto veci skôr, ako sa začnete obzerať po pozemkoch, vám pomôže vybrať si ten najlepší pre vaše potreby.

6 Kvalita pôdy

Testovanie pôdy vo vašom území je len povinnou činnosťou pri kúpe pozemku. Testovanie pôdy zaistí, že nekúpite mačku vo vreci s neznámymi problémami, ktoré číhajú mimo dohľad. Pôdny test sa zameriava na fyzikálne a chemické vlastnosti pôdy, aby zistil, či je bezpečná, a pomôže vám odhadnúť stabilitu a zadržanie vody v pôde. Dobré zloženie pôdy je dôležité z hľadiska minimalizácie nákladov na výstavbu pevného základu.

7 Typ domu, ktorý chcete postaviť

bod 7

Rozhodnite sa, pre koho budete dom stavať. Rodina s deťmi by v ideálnom prípade chcela dvor a viac spální, zatiaľ čo dôchodcovia alebo mladí profesionáli môžu hľadať niečo s nízkymi nárokmi na údržbu. Podľa toho určte, či je možné pozemok prispôsobiť týmto potrebám.

8 Susedné nehnuteľnosti

Nakoniec, pohľad na susedné nehnuteľnosti vám môže poskytnúť určitú predstavu o problémoch v tejto oblasti. Pred kúpou pozemku sa tiež opýtajte na akékoľvek návrhy budov alebo budúci vývoj, ktoré sú v tejto oblasti pripravované, pretože môžu ovplyvniť vaše plány.

Ak pri pohľade na pozemok zvažujete každú z týchto vecí a vyhovuje všetkým týmto bodom, kúpte si ho! Môžete byť pokojní, keď viete, že ste urobili prieskum. Vyberáte si pozemok, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám, a dúfajme, že sa vyhnete nečakaným prekvapeniam alebo výdavkom, keď začnete stavať.

Leave A Comment